Google Adwords Reklamları

AdWords reklamları esas olarak küçük ölçekte, orta ölçekte ve büyük ölçekte bütün işletmelere hizmet veren metin bazlı etkili bir reklam modelidir.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google’ın günümüzdeki en etkili ürünlerinden bir tanesi olan Adwords, arama motoru Google’dan, mobil uygulamalarından, Chrome üzerinden kullanıcılar hakkında gerekli bilgiye ulaşarak, kullanıcısına ihtiyacı olan reklamı gösterir. Ancak Adwords’un etkili olabilmesinde Google’ın toplamış olduğu verilerin dışında, verilecek olan reklamın hedef kitlesinin doğru analiz edilmiş olması da önemli rol oynamaktadır. Adwords reklamını doğru bütçeyle yönetmek için anahtar kelimelerin, reklam sıralamasının, tekliflerin, yerleşim yerlerinin ve kalite puanlarının iyi bilinmesi gerekmektedir. Seçilen kelime ya da kelime öbekleri doğru anahtar kelimelerle karşılaştığı zaman, reklamların görünürlük durumunda artış elde edilir. Adwords reklamlarında, reklamı gören kullanıcılar, reklama tıkladığı zaman reklam sahibine ücretlendirme yapılır. Bu ücret ise kelimenin rekabetine göre farklılık göstermektedir. Bazı kelimelerde ön sırada yer almak için yüksek ücret öderken, rekabet oranı düşük olan kelimelerde öne çıkmak daha az maliyetlidir.

Google adwords reklamlarının yer aldığı yerler ise şu şekildedir;

• Mobil uygulamaların içerisinde ve oyunlarda

• Video reklamlarında

• Alışveriş aramalarında

• Arama sonuçlarında reklamlar görüntülenmektedir.

Etkili Google Adwords Etkinliği Nasıl Arttırılır?

Sistem verilen reklamın görüntülenme sayısını, tıklanma oranını ve ne kadar bir ücret ortaya çıkarttığını detaylı bir şekilde raporlandırır. Bu sayede, reklamın geri dönüşünü doğru bir şekilde analiz etmek mümkün olur. Yapılacak olan reklamın ne kadar kaliteli olacağı, kullanılacak olan sitenin kalitesi ile ilişkilidir. Bu nedenle reklamı yapılacak olan sitenin de SEO açısından başarılı olması, daha az bütçeyle güzel geri dönüş alınmasını sağlar.

Google Adwords Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

En geniş reklam ağına sahip olan Google’ın bu programını doğru ve etkili şekilde kullanmanın çok sayıda avantajı bulunmaktadır.

• Program sayesinde müşteri kitlesinde ciddi artış elde edilir,

• Satış miktarında ciddi boyutlarda büyüme sağlanır,

• Elde edilen başarıların ölçülebilmesi sağlanır,

• Hedef kitleye ulaşımın daha kolay olmasını sağlanır,

• Bütçe kontrol altında tutulur,

• Kampanyaların yönetimi ve izlenmesi kolaylaşır.

Mesajınızı Bırakın, Sizi Arayalım!

Blog


Web Tasarım Nedir

Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur

Pazarlama Yolları

Dijital Pazarlama

Sosyal Medyada İçerik Yönetimi

Reklam Yönetimi


Google Adwords

Facebook Reklamları

Instagram Reklamları

YouTube Reklamları

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İletişim Bilgileri


Sakarya/ İstanbul

Kocaeli/ Düzce

Gsm : 0532 160 33 54

E-mail: serkankurtay@gmail.com