Instagram Reklamları

Hızla gelişen sosyal medya uygulamaları sayesinde reklam stratejileri ve reklam modelleri de değişiklik göstermeye devam ediyor. Kullanıcıların hızla artış gösterdiği sosyal medya ihtiyaçlara hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor. İşte bu aşamada, İnstagram kullanıcı sayısının ve etkileşimin yüksek olduğu sosyal medya platformu olarak gösteriliyor.

Yaklaşık olarak 600 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, sunduğu farklı reklam seçenekleri sayesinde her ölçekteki işletme için ciddi fırsatlar ortaya koyuyor.

Instagram’da Reklam Vermek

Markanın bilinirliğinin hızlı bir şekilde arttırılmasının yanı sıra doğru bir şekilde tanıtılması çok önemlidir. İşte bu aşamada Instagram, en doğru reklam platformu olarak gösterilmektedir.
Instagram reklamlarını kullanmanın avantajları ise şunlardır;

  • Marka tanıtımını doğru kitlelere ulaştırmak,
  • İlgi çekmek,
  • Dönüş elde etmek,
  • Marka kimliğini doğru tanıtmak,
  • Markanın hızlı bir şekilde müşteri portföyünü arttırmasını sağlamak,

Bu sosyal medya platformunun en önemli avantajlarındandır.

Instagram Reklam Seçimleri Nasıl Olmalı?

Doğru reklam kampanyalarında dikkat edilen en önemli nokta ulaşılmak istenen kullanıcı profillerinin belirlenmiş olmasıdır. Bu nedenle reklam verirken yaş kriteri, cinsiyet kriteri, konum ve ilgi alanları dikkate alınır. Bu sayede doğru reklamlar oluşturularak, markanın kısa süre içerisinde dikkat çekmesi sağlanır.

Instagram Paylaşım Türleri Nelerdir?

Sosyal medya uygulamalarının reklam tarzları kendi içlerinde değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle paylaşım türleri detaylı bir şekilde incelendikten sonra kararlaştırılmalıdır. İşte İnstagram paylaşım türleri;

  • İmage Ads,
  • Video Ads,
  • Carousel Ads
  • Stories

Olmak üzere birbirinden farklı paylaşım türleri bulunmaktadır. Bu nedenle marka imajı için mutlaka konusunda uzman kişilerle çalışılması büyük önem arz etmektedir.

Image Ads modeli, en basit ancak en etkili olan instagram reklamıdır. Amacın belirtildiği fotoğraf ya da reklam metni ile vurucu cümleler eklenerek hazırlanır.

Video Ads modeli, İnstagramın gün geçtikçe daha popüler olan paylaşım türüdür. En fazla 30 saniye süresince video gösterilir..Bu sürenin etkili kullanılması çok önemlidir.

Carousel Ads modeli, marka ya da hizmetle alakalı olan 4 farklı fotoğraf seçilerek ard arda yayına verilir. Ancak fotoğrafların konuyla olan bütünlüğü çok önemlidir.

Stories modeli ise, açık ara İnstagramın en önemli ve en etkili paylaşım türüdür. Çünkü kullanıcıların tamamı aktif olarak hikâye yani stories kısmını incelemektedir.

Mesajınızı Bırakın, Sizi Arayalım !

Blog


Web Tasarım Nedir

Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur

Pazarlama Yolları

Dijital Pazarlama

Sosyal Medyada İçerik Yönetimi

Reklam Yönetimi


Google Adwords

Facebook Reklamları

Instagram Reklamları

YouTube Reklamları

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İletişim Bilgileri


Sakarya/ İstanbul

Kocaeli/ Düzce

Gsm : 0532 160 33 54

E-mail: serkankurtay@gmail.com