YouTube Reklamları

Aylık ortalama 2 milyara yakın kullanıcının giriş yaptığı YouTube, esasınsa televizyon reklamlarına rakip gösterilebilecek etkiye sahiptir. Kullanıcıların saatlerce video izlediği göz önüne alındığı zaman YouTube, markalar ya da işletmeler için harika bir reklam aracı olduğunu söyleyebiliriz.

YouTube’un bu kadar önemli olması, Google arama motorundan sonra gelen en büyük arama alanı olmasıdır. YouTube reklamları, reklam modelleri ve sağladığı avantajları kullanan markalar, başarı basamaklarını çok daha hızlı tırmanmaktadır.

Youtube Reklamları Nedir?

Organik reklam hizmeti sunan bir video, çok kısa süre içerisinde milyarlarca izleyiciye ulaşmaktadır. Bu sebeple Youtube reklamlarına karşı gösterilen ilgi hızlı bir artış göstermektedir. Youtube reklamlarının kullananlar tarafından en fazla beğenilen tarafı izlendiği müddetçe ücret ödenmesidir.

Platformun en önemli avantajı ise sürekli olarak kendini güncellemesidir. Bu sayede gelişmelerden ve topluluğa ulaşmak daha hızlı ve etkili olmaktadır.

YouTube, dünya üzerinde kullanılan en kapsamlı arama motoru özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra detaylı geri plan analizleri sayesinde müşterilerine uygun olan tanıtımların neler olabileceği konusunda doğru adımlar atmasını sağlar. Bunun dışında başta mobil cihazlar olmak üzere her türden elektronik cihazda kullanılabiliyor oluşu, markanın daha geniş bir yayılım ağı kazanmasını sağlar.

YouTube Paylaşım Türleri Nelerdir?

YouTube reklamlarını etkili bir şekilde kullanan işletmeler, belirledikleri hedeflere kısa sürede ulaşırlar. Ancak burada önemli olan işletmenin büyüklüğü ve hedeflenen büyüme miktarının doğru belirlenmesidir. Bu nedenle YouTube’un birden fazla paylaşım türü bulunmaktadır. Bunlar;

  • Treuview yayın içi modeli
  • Video discovery paylaşım türü
  • Bumper video paylaşım türü
  • Videonun ortasına konan paylaşım türü

YouTube Reklam Modelleri Nelerdir?

YouTube reklamlarını etkili bir şekilde kullanan işletmeler, belirledikleri hedeflere kısa sürede ulaşırlar. Ancak burada önemli olan işletmenin büyüklüğü ve hedeflenen büyüme miktarının doğru belirlenmesidir. Bu nedenle YouTube’un birden fazla reklam modeli bulunmaktadır.

Youtube Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

YouTube reklamlarını kullanmanın birden fazla avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

  • YouTube reklamları sayesinde markalar, video hakkında çok detaylı analiz raporlarına sahip olur. Bu sayede reklamlar için verilen ücret konusunda her şey döküm halinde belgelenir.
  • YouTube platformu markanızın hedeflerine en kısa sürede en etkili şekilde ulaşabilmenizi sağlar,
  • Günümüzde kullanılan en etkili ve en başarılı reklam modellerinden bir tanesidir,
  • Düşük bütçelerle dahi maksimum verim alınmasını sağlar,
  • Reklamlar izlendiği zaman ya da video 30 saniye izlendiği durumlarda ücret ödemesi yapılır. Bu nedenle hedef kitleniz doğru bir şekilde yakalanarak, reklamın ulaşması sağlanır.

 

YouTube Reklam Modelleri Nelerdir?

TrueViev yayın içi modeli, TruViec Video discovery modeli, Bumper modeli, yayın dışı modeli şeklinde farklı reklam modelleri mevcuttur.

YouTube Reklamları Ne İşe Yarar?

Dünya üzerinde çok ciddi izlenme oranlarına sahip olan YouTube, markaların müşterilerine çok hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Markanın doğru hedefe ulaşabilmesinde en doğru reklam araçlarından bir tanesi konumundadır.

YouTube Reklamları Nasıl Ücretlendirilir?

YouTube reklamları, kullanıcı eğer i-ki ilk 30 saniye reklamı seyretmekten vazgeçerse bu reklamdan ücret almaz. Bu sayede bütçe dostudur.

YouTube Reklamları Etkili Mi?

YouTube, detaylı raporlama ve geri veri analizi sayesinde markaların doğru hedef kitleye ulaşmasını sağladığı için, verilen reklamlar doğrudan hedefe ulaşır.

YouTube'da Reklam Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk birkaç saniye içerisinde istenen mesaj verilmeli, logo ve sahip olunan marka ön plana yerleştirilmeli ve video bir sona ulaşmalı.

YouTube'da Reklam Vermek İçin Google Adwords Hesabına İhtiyacımız Var Mı?

Evet, YouTube videolarınıza reklam verebilmek için bir Adwords hesabınızın olması gerekiyor.

Google Adwords Maliyeti Nedir?

Google AdWords hesabına sahip olmak tamamen ücretsizdir. Kullanıcılar sadece reklamınıza tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiğinde veya sizi aradığında ödeme yaparsınız.

Mesajınızı Bırakın, Sizi Arayalım!

Blog


Web Tasarım Nedir

Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur

Pazarlama Yolları

Dijital Pazarlama

Sosyal Medyada İçerik Yönetimi

Reklam Yönetimi


Google Adwords

Facebook Reklamları

Instagram Reklamları

YouTube Reklamları

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İletişim Bilgileri


Sakarya/ İstanbul

Kocaeli/ Düzce

Gsm : 0532 160 33 54

E-mail: serkankurtay@gmail.com